Svetový týždeň dojčenia

Prvý augustový týždeň je na celom svete každý rok venovaný podpore dojčenia, tento rok s témou: " Dojčím a som aktívna". Po celom Slovensku sa konali rôzne akcie a podporné skupiny dojčenia, na ktorých boli srdečne vítané všetky matky, budúce matky a všetci podporovatelia dojčenia.

Presne 2. augusta sme sa pri príležitosti Svetového týždňa dojčenia stretli aj v Košiciach na Hlavnej ulici a vytvorili spolu živú dojčiacu reťaz.
Pri zvonkohre sa zišlo približne 35 rodičov so svojimi detičkami - väčšími či menšími. Zúčastnení rodičia boli hlavne z Košíc, ale aj z blízkeho či vzdialenejšieho okolia - dokonca jedna rodinka prišla až z Michaloviec - vďaka! Prechádzkou po centre mesta s letáčikmi a balónikmi v rukách sme vyjadrili svoju podporu myšlienke dojčenia detičiek ako najlepšieho spôsobu starostlivosti o našich drobcov. Počas prechádzky sme oslovili okoloidúce rodinky alebo tehotné mamičky s letáčikmi s kontaktom na webovú stránku Mamily. Pred divadlom sme vytvorili "živú reťaz" a bola slušne dlhá. Potom sme si urobili ešte spoločnú fotku na schodoch divadla a v dobrej nálade sme sa s rodinkami rozišli po meste.

Fotky z akcie nájdete po kliknutí sem.

Viac fotiek nájdete na Facebooku po kliknuti sem.