Poradenstvo pri nosení bábätiek

Ak rozmýšľate nad nosením svojho dieťatka, alebo potrebujete pomôcť s viazaním dieťatka do šatky či potrebujete poradiť pri nosení, s výberom vhodnej šatky alebo nosiča, rada Vám poradím a pomôžem, aby ste mohli pohodlne nosiť svoje dieťatko.

V súčasnosti už existuje na trhu široká ponuka ergonomických nosičov, pevných či elastických šatiek alebo slingov (krátke šatky s krúžkom). Pre začiatočníka môže byť problematické zorientovať sa a správne si vybrať vhodný nosič alebo šatku podľa svojich preferencií alebo potrieb.

Poskytujem individuálne poradenstvo alebo skupinové kurzy. Pre viac info pozri nižšie.

 

Kurz šatkovania

Je určený pre tehotné ženy a mamičky malých detí, ktoré sa chcú naučiť viazať svoje dieťatko do šatky a dozvedieť sa viac o nosení detí.
Na kurze sa naučíme základný úväz Kríž s vnútornou kapsou a ukážeme si ako môžete v šatke dojčiť.
Naučíme sa základné triky ako dieťa upokojiť, ako zdravo nosiť, vyvrátime základné mýty o nosení. Viazať môžete s bábikou alebo so svojim dieťatkom. Pokiaľ ešte nemáte vlastnú šatku, na účely kurzu Vám požičiam svoju. Okrem šatky si budete môcť vyskúšať aj ergonomické nosiče.

 

Na kurze sa dozviete:

  • prečo je dôležité dieťatko nosiť v šatke alebo ergonomickom nosiči

  • čo je to „ergonomické nosenie“

  • ako správne uviazať dieťatko do šatky

  • čo robiť pokiaľ sa úväz nepodaril

  • aké sú benefity nosenia pre dieťa a pre matku

  • ako dojčiť dieťatko a zároveň nosiť

  • aké úvazy sú pre aké dieťa vhodné

     

Aktuálne kurzy viazania šatky pre začiatočníkov i pokročilých nájdete v menu na boku stránky.

 

Individuálne poradenstvo

Ak Vám nevyhovuje zúčastniť sa kurzu šatkovania a uprednostňujete individuálne poradenstvo u Vás doma, kontaktujte ma mailom po kliknutí sem    alebo telefonicky. Dohodneme si stretnutie u Vás doma, prípadne kedykoľvek aj u mňa doma, tak ako Vám to bude najlepšie vyhovovať. Viazanie do šatky si môžete skúsiť najskôr na bábike a potom naviažeme bábätko. Ak máte aj problémy s dojčením, spojíme poradenstvo pri dojčení s poradenstvom nosenia v šatke či ergonomickom nosiči. 

Cena: dohodou

 

Požičiavanie šatky na nosenie dieťatka

Pokiaľ nemáte vlastnú šatku na bábätko, viem Vám zapožičať svoju elastickú šatku, pokiaľ si nezadovážite svoju vlastnú šatku na nosenie :)

Šatku požičiavam na dobu max. 1 mesiac za výpožičné vo forme darcovskej SMS v prospech o.z. MAMILA. Stačí odoslať SMS správu s textom DMS DOJCIME na číslo 877. Cena DMS je 2 €. Viac info o DMS po kliknutí sem.