Príprava tehotných na dojčenie

Srdečne pozývam tehotné mamičky na predpôrodnú prípravu na dojčenie

 

Pre koho je stretnutie určené: pre tehotné ženy (a ich partnerov), nielen pre prvorodičky ale aj druho a viacrodičky.

Na stretnutí sa budeme rozprávať o nasledujúcich témach:

1. Fyziologický pôrod - ako prebieha, fázy pôrodu, odporúčania Svetovej zdravotníckej organizácie pre fyziologický nízkorizikový pôrod. Vplyv vedenia pôrodu na dojčenie. Dojčenie po cisárskom reze. Význam kontaktu koža na kožu a samoprisatie tesne po pôrode a aj neskôr.

2. Ako sa má bábätko správne prisávať na prsník? V akej polohe? Kedy bábätko pije na prsníku a kedy saje naprázdno? Praktická ukážka s bábikou a podrobná inštruktáž podľa videí.
Ako často dojčiť? Ako viem, že bábätko vypilo dosť mliečka? Ako pomôcť bábätku vypiť viac mliečka v prvých dňoch po pôrode? Prečo plače moje bábätko a ako ho upokojiť? Ako sa vyhnúť používaniu cumlíka a fľaše?

3. Ako predchádzať problémom pri dojčení? Kedy volať laktačnú poradkyňu? Ako riešiť bolestivé bradavky? Čo robiť keď sa bábätko nechce prisať na prsník? Mám málo mliečka? Reflux. Žltačka.

4. Starostlivosť o bábätko. Prečo je prirodzené nosiť bábätko? Ako správne nosiť a ako ho uviazať do šatky? Praktická ukážka s uviazaním bábiky do šatky.

5. Ako má vyzerať strava dojčiacej matky? Najčastejšie mýty spájané s dojčením a starostlivosťou o bábätko.

6. Vztahová výchova. Môžeme bábätko rozmaznať? Spoločné spanie - zásady spločného spania, bezpečnosť, výhody. Ako dojčiť po ležiačky? Spánok bábätiek.

 

Celková cena za kurz je 14 € (2 stretnutia) + účasť partnera zdarma

KDE: miesto upresníme po naplnení skupinky

KEDY: Termín stretnutia si dohodneme po naplnení minimálneho počtu aspon 5 účastníkov kurzu.
O presnom dátume a čase Vás budem informovať emailom. Kurz bude rozdelený na 2 stretnutia (jedno stretnutie do týždňa v popoludňajších hodinách v trvaní cca 2 hod.).

Je jedno v ktorom týždni tehotenstva ste. Prosím miesto na kurz si rezervujte v dostatočnom predstihu, aby ste to stihli do pôrodu :)

Prihláste sa kliknutím sem.